Przepraszam za drobne opóźnienia, ale... natłok obowiązków... sami rozumiecie. :c

piątek, 7 października 2016

Zakątek na piątek: książkowe inicjały

Szczerze powiedziawszy, przygotowując różne książkowe zadania, za każdym razem obawiam się, że nie trafię idealnie w Wasze preferencje, Waszą wiedzę. Bo to, że ją posiadacie i to w ogromnych zasobach, udowodniliście mi już nie raz, ale wiadomo: łatwo sobie wymyślić coś co wydaje się superacyłatwe, jeżeli zna się wszelkie odpowiedzi. Każdy głupi potrafi wpaść na pomysł takiej czy innej zabawy, nie?

W dzisiejszym wyzwaniu znów powrócimy do tytułów książek, gdyż to one są pierwszym aspektem, który przybliża nas do literatury. Chciałabym, abyście sprawdzili się w rozszyfrowywaniu nazw poszczególnych powieści z gatunku młodzieżowych, fantastycznych, romantycznych. Ogólnie starałam się ograniczać do tego, czego recenzje już się na blogu pojawiały. Za każdą poprawną odpowiedź możecie dopisać +1 punkt do dobrego samopoczucia (^^).Rzecz jasna, jeśli podacie tytuł książki, który będzie się zgadzał ze skrótem, a nie będzie to pozycja, która akurat siedziała w mojej głowie, to.. dwa punkty dla Was. Prościiizna. :D

I kategoria, czyli to, co teoretycznie powinno być prostsze
FNiNoGNL. (dłuuuga seria)
CLF. MASY. (ostatnia nowinka fantastyczna)
SOiW. WB (wodne klimaty)
EITA. IO (ciut historycznie)
OiCPAL. (śliczna okładka dla wielu ludzi)

II kategoria dla cierpliwszych

LKW (dwa tomy!)
DPPN. (polska młodzieżówka, którą bardzo lubię!)
CJK. (trzy kolory)
MNO. (dużo istot fantastycznych naraz)
KwM. (rozsławiona seria - nie pierwszy tom!)

(małe "o" oznacza oraz, małe "w" w,  a małe "i" oznacza.. i. :D)

Piszcie swoje odpowiedzi w komentarzach (jeśli nie chcecie zaglądać do komentarzy, aby nie psuć sobie zabawy, śmiało wysyłajcie odpowiedzi na maila: nettelimo@gmail, a z przyjemnością Wam je sprawdzę. Wszystko na poziomie frajdy i podjęcia ciekawego wyzwania. :)), a ja w weekend zweryfikuję je. Trzymam kciuki za wszystkich śmiałków!