Przepraszam za drobne opóźnienia, ale... natłok obowiązków... sami rozumiecie. :c

piątek, 2 września 2016

Zakątek na piątek: pomieszanie z poplątaniem!

Kto nie robi błędów? Nikt. Tak, każdy popełnia błędy, gdyż taka właśnie jest natura człowieka. (Głębokie, nie? :|). W zależności od tego, co, z kim i dla kogo piszemy, bardziej lub mniej świadomie wyznaczamy sobie granicę niepoprawności, na jaką możemy sobie w danej sytuacji pozwolić. Przecież wiadomo, że nie będziesz dbał o idealne postawienie każdego przecinka, gdy piszesz do mamy szybkiego SMSa bądź kiedy prowadzisz krótką wymianę zdań na czacie. Jeśli starasz się coś szybko zanotować, już bardziej zwracasz uwagę na to, co piszesz, aby potem nie raziły nikogo w oczy niewybaczalne niedociągnięcia. Jednakowoż dalej wymknie Ci się z miejsca jakiś średnik czy myślnik - zdarza się. Z kolei w sytuacji pisania w domu ważnego wypracowania bądź na egzaminie, konkursie starasz się skupić na każdej drobnostce ortograficznej, językowej. 

Pisanie postów wliczam pomiędzy kategorię drugą a trzecią. Nie czuję presji koniecznego dopilnowania bezbłędności tekstu, ponieważ odbierałoby mi to przyjemność ze swobodnego pisania do Was, ale też dla przyzwoitości, wykorzystania czasu spędzanego na blogu w jeszcze jeden, pożyteczny sposób oraz z szacunku do każdego czytelnika,  uważam na to, co skrobię i w jaki sposób. 

Poniższe tytuły to najpoważniejsze błędy na LimoBooks. Ale również nie są one pomyłkami, a przemyślanym pomieszaniem. Trzy grupy, na które podzielone są nazwy książek oznaczają, że w każdej z nich obowiązuje inna zasada zmienienia tytułu. 

Twoje zadanie: odgadnięcie wyrazów ORAZ podanie reguły, z jaką zostały one tak brutalnie poplątane. (Np.: fizyka -> kazyfi | zasada: przemieszczenie wg sylab: od ostatniej do pierwszej). 

Powodzenia! 

Grupa I
AZCLIW AKZCINŻĘISK
GICŚYW ICREIMŚ
YMŚILYB IMAZRAGŁ  Grupa II

TAELI
PKAPUŁA CZUĆU
STYTE


Grupa III
PRWN PŚNRK
FŁSZW KSŻ
WLK BŁKT


***

Inne posty z serii "Zakątek na piątek" (z uaktualnionymi odpowiedziami do zadań!):
*** 
Odgadliście wszystkie tytuły? Piszcie odpowiedzi w komentarzach, a postaram się je zweryfikować i podpowiedzieć. :)