Przepraszam za drobne opóźnienia, ale... natłok obowiązków... sami rozumiecie. :c

środa, 27 lipca 2016

QUOTE: odległość między talerzem, a książką i peleryna niewidka na bezludnej wyspie + pytanie do Ciebie

Dawno nie odpowiadałam na żadne pytania - widziałam, że kilka osób zadawało mi je luźno gdzieś pod komentarzami, dostałam również nominacje od innych bloggerów do lubianej zabawy na zadawanie sobie pytań, zwanej potocznie LBA. A lubię to robić, zwłaszcza, gdy w grę wchodzą pytania nietypowe, niespotykane.  Przypomniałam sobie więc o QUOTE, które miało mi służyć właśnie w takim celu. Jeśli więc chcecie dowiedzieć się czegoś nowego np. co, kiedy lubię jeść (kwestia najwyższej wagi!), zapraszam! Uważaj jednak, bo i Ty dostaniesz swoją dawkę odpytywania!

Od Damiana i Weroniki z bloga Inaczej myślący
1. Książka czy ekranizacja?
Zdecydowanie książki, chociaż nie skreślam ekranizacji - procentowo więcej czasu poświęcam na czytanie, ale od czasu do czasu chętnie wciągnę się w przyjemny film, serial. Wszystko zależy od konkretnych tytułów.

2. Gdzie najchętniej spędzasz swój wolny czas?
Jeśli tylko go doświadczę, miejsce jest mi jak najbardziej obojętne. Czy to będzie fotel w pokoju, czy huśtawka ogrodowa, czy hawajskie plaże (oj tam to mogłabym spędzać cały czas, nie tylko wolny :C).. bardziej liczy się dla mnie sposób jego spędzania oraz doborowe towarzystwo.

3. Kawa czy herbata?
Kawy nie piję w ogóle, na herbatę pokuszę się rzadko.. mnie po prostu nie dogodzisz.

4. Ulubiona część i dodatek do The Sims?
O, to jest temat na czasie! Ostatnimi dniami Simsy stanowią moją ulubioną formę odpoczynku. Chociaż na najwyższym podium rozlokuję trójkę ze względu na najbardziej rozbudowaną rozgrywkę, największą liczbę możliwości i przydatnych mi dodatków, kilka dni temu przekonałam się do najnowszej odsłony, zwłaszcza za sprawą dodatku "Witaj w pracy". Szkoda tylko, że właśnie dzisiaj obie gry mi się jednocześnie zbuntowały i odmówiły poprawnego włączenia. Ale kto powiedział, że tylko ja mogę mieć wakacyjne humory...

5. Czy wierzysz w przyjaźń damsko-męską?
Jasne, że tak! Co więcej, uważam, że to może być bardzo wartościowa relacja, bez przechodzenia przez drzwi do wielkiej miłości. Z własnego doświadczenia wiem, że nie ma co wierzyć książkom i filmom: nie z każdym przyjacielem musicie żyć jak Bella z Edwardem czy Rose z Jackiem.

6. Jaka jest twoja ulubiona bajka z dzieciństwa?
A muuusi być z dzieciństwa? Do tej pory mam całą listę bajek, które kocham, oglądam i którymi zachwycam się wśród innych ludzi. Z najnowszych polecam serdecznie "Zwierzogród" - fenomenalną ekranizację z wątkiem kryminalnym, w której gepard jest fanem Shakiry, a leniwiec potrafi doprowadzić do łez. Ponadto, całą moją miłość przelewam dla Kopciuszka - wszystkie trzy części są dla mnie mistrzostwem świata i jestem skłonna obrazić się na każdego, kto ich nie widział (więc szorujcie do nadrabiania zaległości >:|).

7. Ulubiona pora dnia?
W ciągu roku szkolnego: każda pora dnia wolnego od nauki, w ciągu wakacji: wieczór, podczas którego mogę leżeć plackiem i oglądać co telewizor mi zaproponuje.

8. Gdzie wolałabyś/wolałbyś mieszkać - w mieście, czy na wsi?
W mieście, ale zdecydowanie w domku z ogródkiem - gdy tylko znajdę się na osiedlu pełnym bloków czuję się przytłoczona i dostaję swoistych objawów klaustrofobii. Muszę mieć przestrzeń i tyle! 

9. Ulubiona potrawa?
Leniwe koptyka (takie combo dwóch potraw :D).

10. Czym jest dla ciebie szczęście i jak chciałabyś/chciałbyś je osiągnąć?
Nie muszę osiągać szczęścia, bo jestem szczęśliwa. Myk polega na tym, by utrzymywać się w tym stanie jak najdłużej. 

11. Ulubiona postać filmowa lub książkowa?
Filmowa (jak już wspomniałam wcześniej): Kopciuszek. Książkowa: Kopciuszek. 

Od Quidportavi z bloga Drzwi do innego wymiaru
1. Którą książkę wybrałabyś, gdybyś mogła zmienić jej zakończenie? Jakie by ono było?
Myślę, że wzięłabym się za "Niezauważalną" i nie tyle bym zmieniła zakończenie, o ile po prostu je dopisała, gdyż dla mnie ta powieść stanowi część historii, jakiej chciałabym się z niej dowiedzieć.

2. Z jakim książkowym bohaterem identyfikujesz się najbardziej?
Chyba jeszcze nie stworzyli tak podobnego do mnie bohatera, że aż mogłabym się z nim identyfikować. I pewnie już nie stworzą.

3. Jaki według Ciebie jest przepis na dobrą książkę?
Tworzyć to, o czym się jeszcze nie słyszało. 

4. Nie samą książką żyje człowiek ;). Czym się interesujesz?
Bardzo mądre stwierdzenie! Powtarzam je zawsze, gdy zamiast książki wybieram tysiąc pięćsetny sto siedemdziesiąty odcinek ulubionego serialu. A w kwestii zainteresowań.. najwięcej czasu w życiu zajmuje mi tworzenie: bałaganu w pokoju, laurek dla dziadków, rysunków, origami, wierszy i wierszyków. Lubię wymyślać, kombinować, jednym słowem: dążę do zapisu w księdze Guinessa w dziedzinie najbardziej pomysłego pomysłu. 


5. Wyobraź sobie, że przez jeden dzień jesteś niewidzialna. Co byś zrobiła?
Przejechałabym się autobusem bez biletu. (To się nazywa życie buntownika!).

6. Który z czarnych charakterów jest Twoim zdaniem "najmroczniejszy"?
Nie pamiętam, czy to były "czarne charaktery", ale do dzisiejszego dnia boję się blaszanych wilków z "Akademii Pana Kleksa" - na sceny z ich udziałem zawsze zamykam oczy.

7. Gdybyś miała do wyboru cofnąć się w przeszłość, albo przenieść do przyszłości, co byś wybrała? Dlaczego?
Przeszłości wolę nie zmieniać, bo jest ryzyko, że jeszcze bardziej utrudniłabym sytuacje w teraźniejszości, a do przyszłości nie muszę się nie przenosić, gdyż i tak kiedyś do niej dojdę. Co najwyżej mogłabym spędzić weekend w XVII wieku - chciałabym przejść się po ulicy w sukni z epoki bez ukradkowych spojrzeń pt. "Uwaga, wariatka idzie!".


8. Czy prowadząc bloga poznałaś nowych ludzi, nawiązałeś ciekawe znajomości?
Trudno obcując w blogosferze, nie poznać żadnych nowych ludzi - my nią jesteśmy, my ją napędzamy, więc przy okazji poznajemy siebie nawzajem.

9. Jaka jest potrawa twojego dzieciństwa?
Pierogi na słodko (z serem lub z kaszą) miłością mego życia.

10. Co zabrałabyś ze sobą na bezludną wyspę?
Ulubioną maskotkę, z którą mogłabym prowadzić filozoficzne dysputy oraz pelerynę niewidkę, by bawić się ze sobą w chowanego. 

11. Jak opisałabyś aromat niezwykłej historii?
Kredowego papieru, świeżego druku bądź zakurzonych stron.

Od Klaudii z bloga Zaczytana
1. Jaka jest twoja ulubiona pora roku?
Lato, laaato, lato wszędzie! Wtedy Limo kawał świata zawsze przejdzie!

2. Od jakiego czasu prowadzisz bloga?
Od 23 marca 2015r. - cóż za szmat czasu!

3. Czy lubisz jeść podczas czytania?
Jeść lubię zawsze i o każdej porze, ale nie lubię brudzić czytanej książki (obojętnie od tego czy pochodzi z biblioteki, czy z prywatnych zasobów), więc odległości między moim talerzem, powieścią, a łyżką mierzy się przeważnie w metrach. (:D).

4. Masz swoją ulubioną pozycję do czytania?
Rozumiem, że chodzi o sposób ułożenia ciała? Tak, mam: przeważnie siedzę na podłodze, a nogami wędruję gdzieś po ścianie czy meblach. Normalka.

5. Czytasz na dworze, czy tylko w domu?
Może być tu, może być tu - byle nie w autobusie.

6. Jesteś w stanie wydać swoje ostatnie pieniądze na książki?
Co więcej, ostatnio cały czas tak robię. Ale kiermasze w Biedronce, wyprzedaże w internecie.. na nie nic nie da się poradzić.

7. Książka, którą wszyscy czytali, a ty jeszcze nie.
Jest takich całe mnóstwo! "Maybe Someday", "Percy Jackson".. Nawet przez Harry'ego Pottera nie przebrnęłam.

8. Piosenka, która pasuje do książki, którą aktualnie czytasz.
Jeśli chodzi o mój nastrój podczas czytania owej książki, wybiorę Fryderyka:
Ciągle jednak liczę, że historia się rozkręci. Nadzieja umiera ostatnia.

9. Lubisz czytać i słuchać muzykę jednocześnie?
Nie przeszkadza mi, gdy czytam w pokoju, gdzie gra radio lub jest włączony telewizor, ale przy zbyt dużej liczbie różnych bodźców mogę wpaść w lekką irytację.

10. Częściej kupujesz czy wypożyczasz książki?
Powinnam nie robić ani tego, ani tego, ale.. wiadomo jak to jest. Lubię jednak chodzić do biblioteki i nawet, gdy mam spory stosik do przeczytania na własnej półce, chętnie "dobiorę" sobie jedną czy dwie pozycje do wypożyczenia.

11. Czy jest książka, która Cię zmieniła?
Gdyby którakolwiek z książek mnie nie zmieniła to po prostu nie mogłaby być książką.

***

Powinnam kogoś nominować.. A więc dobrze. Nominuję Ciebie! Ale koniec z tym wykręcaniem, udawaniem, że nie zauważyłeaś tego zdania. Poniżej umieszczam 9 pytań. Wybierz jedną cyfrę i odpowiedz na kryjące się pod nią pytanie w komentarzu. Nie odkrywaj reszty, niech pozostanie dla Ciebie tajemnicą!

1. Jaki zapach jest Twoim ulubionym?
2. Czy udało Ci się rozwiązać kiedyś sudoku?
3. O czym był Twój pierwszy blog?
4. Jak wygląda Twoja ulubiona zakładka do książek? 
5. Co wisi na ścianach w Twoim pokoju?
6. Jaki film oglądałaeś ostatnio i czy Ci się podobał?
7. Jaka jest Twoja ulubiona gra w telefonie?
8. O której najbardziej lubisz zaczynać zajęcia w szkole?
9. Kto i w jakim wieku nauczył Cię czytać?