Przepraszam za drobne opóźnienia, ale... natłok obowiązków... sami rozumiecie. :c

niedziela, 10 stycznia 2016

Stosik pierwszosemestralny

Witajcie!

Aż wstyd się przyznawać, że ostatni stosik był opublikowany w sierpniu. W związku z tym, ten książkowy haul został opatrzony przeze mnie mianem "pierwszosemestralnego" (tak, wiem, że takie słowo nie istnieje, ale kto zabroni mi je stworzyć? :D). Już opatrzyłam się w odpowiednie postanowienia noworoczne, zatem od lutego będą pojawiać się systematyczne stosiki podsumowujące miesiąc. Tym razem zrobimy wyjątek, aby sklasyfikować poniższe nabytki jeszcze do roku 2015. 

Tak wygląda cały mój stosik (nie do końca cały, gdyż kilka pozycji rozproszyło się w inne, niezlokalizowane zakątki domu, ale tak to jest, gdy nim zaczniemy kończyć książkę, już zabieramy się za kolejną :D):

Bardziej spostrzegawczy zapewne zauważyli pewien błąd z dziedziny fizyki widoczny na fotografii. Wyłumaczenie: chciałam, aby zdjęcie lepiej się prezentowało, wyszło jak zwykle - cóż poradzić.

Zebranie tak niewielkiej liczby książek przez ponad 4 miesiące (15:4=3,75 książki miesięcznie!) wymagało ode mnie potężnej dawki samokontroli i poświęcenia - wiele okazji przemknęło mi przed nosem, lecz ja, nieugięta, odkładałam pieniądze na prezenty gwiazdkowe i inne wydatki nieco lepiej przysługujące się mnie i mojemu otoczeniu. Pomimo tego, jestem zadowolona, że udało mi się zaopatrzyć właśnie w te, a nie inne pozycje.

Wśród grzbietów znajduje się 15 tytułów, które, dla lepszego omówienia, podzieliłam na mniejsze stosiki.

Stosik biedronkowy czyli łupy wojenne z jesiennej taniej książki w sieci sklepów Biedronka. Każda z powyższych kosztowała 9zł, zatem brałam je prawie, że w ciemno. Zwłaszcza, iż zdawałam sobie sprawę z ich ceny wydawniczej, za którą są do nabycia w większości księgarni. 
 • Bree Despain - Dziedzictwo mroku - Paranormal romance/fantastykaNieco przeraża mnie ta ciemna, mroczna aura otaczająca tytuł, opis i okładkę, ale liczę, że w całości treść wypadnie nieco bardziej pozytywnie.
 • Bree Despain - Łaska utracona - drugi tom powyższego tytułu, lepiej zaopatrzyć się na zapas!
 • Rick Riordan - Morze potworów - pierwszy raz w życiu kupiłam pierwszy tom bez posiadania w zasobach biblioteczki, pierwszego. Lecz nie zrobiłam tego bezcelowo, co to to nie! Liczę skrycie, iż dzięki wpatrywaniu się w "Morze potworów", znajdę w sobie odpowiednią ilość motywacji do nabycia "Złodzieja pioruna". Muszę w końcu poznać Percy'ego!
 • Mirjam Mous - Boy7 - thriller młodzieżowy o bardzo przekonującym opisie, choć nieco niepozornej okładce. W moim przypadku, dodatkowym czynnikiem zachęcającym do lektury jest premiera ekranizacji powieści Mous planowana na 16 lipca 2016r.
 • Tamora Pierce - Klątwa opali - pozycja, za którą obiegłam 4 Biedronki rozrzucone po prawie całym mieście. Najzabawniejsze jest to, iż żadnego tekstu autorki jeszcze nie czytałam, wręcz jej nie znam, również średnio kojarzę tematykę. Wystarczy mi jednak gatunek - fantastyka, średniowieczna otoczka oraz młoda bohaterka, która "jest szczenięciem w Wieczornej Straży, formacji, pilnującej porządku na ulicach miasta".

Stosik empikowy to nic innego jak trzy książki w cenie dwóch na internetowej odsłonie księgarni. Za wszystkie trzy zapłaciłam 71zł, co daje około 23,(6)zł na jeden tytuł. Dwa z nich mam już za sobą i powiem tylko: było warto!
 • Naomi Novik - Wybrana - perełka, która musiała znaleźć się w mojej biblioteczce. Wydana niczym porządny, amerykański egzemplarz, a opowiadająca o .. słowiańskich klimatach. Istny fantastyczny misz-masz, w którym ponoć można odnaleźć jednoznaczne nawiązania do plemion zamieszkujących polskie terytoria. Najlepszym przykładem są imiona bohaterek - Agnieszka i Kasia, które pojawiają się również w oryginale. Wyobraźcie sobie teraz (kto nie potrafi wyobrazić, polecam poszperać na Youtubie) wideorecenzje zagranicznych booktuberów wymawiających "sz" oraz "si". A Polak potrafi!
 • Erika Johansen - Królowa Tearlingu - za wiele nie zdradzę, gdyż recenzja zawita na bloga już niebawem. Wspomnę jedynie, iż mamy do czynienia ze świetnym kawałkiem fantastyki w prostej koncepcji, ale bardzo dokładnym wykonaniu.
 • Sarah J. Maas - Szklany tron - co ja tu będę palce nadwyrężać - zapewne wiecie o tej serii więcej ode mnie. A niezorientowanych po prostu odeślę do recenzji.

I ostatni ze stosików - konkursowy, uzupełniany stopniowo o kolejne nagrody z książkowych losowań i rozdań. Cóż więcej mówić.. jestem z niego baardzo dumna, gdyż rzadko zdarza mi się coś wygrać, już nie mówiąc o tym, że na większość z pozycji miałam ogromną ochotę.
 • Nicholas Sparks - Jesienna miłość
 • James Dashner - W sieci umysłów
 • Amy Ewing - Klejnot
 • Becca Fitzpatrick - Szeptem
 • Ismet Prcić - Odłamki

Poniższe trzy książki nie znalazły miejsca w żadnej z powyższych grup, zatem postanowiłam pokazać je oddzielnie. 
Nicholas Sparks - Pamiętnik - zdobycz z Inmedio, zakupiona za bodajże 15zł. Jest to pierwszy tom serii "Wszystkie kolory miłości", o których zapewne co niektórzy słyszeli, gdyż na kilku blogach widziałam nawiązania do tego cyklu. Nie mam w planach zaopatrzyć się w kolejne tomy w tym wydaniu, aczkolwiek chętnie sięgnę jeszcze kiedyś po twórczość Sparksa. 

Glenn Beck - Świąteczny sweter - prezent dla mnie ode mnie sprawiony sobie przed Wigilią poprzez zamówienie ze Świata Książki. Podarunek kosztował mnie całe 4,50, w związku z tym stwierdziłam, że mogę pozwolić sobie na taką, malutką przyjemność. Co prawda, zamierzałam zakończyć lekturę powieści w święta, skończyło się na tym, że nawet jej nie zaczęłam, a w najlepszym wypadku sięgnę po nią pewnie w wakacje. Taki los.

Beata Pawlikowska - Blondynka na Orinoko - kolejna pozycja z serii "chwila słabości". I znów biedronkowy zakup, tym razem za 14,99zł, ale za to dokonany nie dawno, gdyż między świętami, a Sylwestrem. 15zł na drzewach nie rośnie, ale wystarczy zajrzeć do tego przepięknie wydanego egzemplarza z mnóstwem barwnych fotografii i przeróżnych emocji autorki. Lubię sięgać po teksty podróżnicze, zwłaszcza, gdy za oknem śnieg, mróz i zawierucha. 


***

Czytaliście coś ze stosiku? Który tytuł najbardziej Was ciekawił? A może macie jeden lub kilka w planach? Piszcie! :)