Przepraszam za drobne opóźnienia, ale... natłok obowiązków... sami rozumiecie. :c

wtorek, 29 grudnia 2015

Nutka świąt #3 - Polskie utwory w świątecznym klimacie

Witajcie!

Po chwili namysłu, postanowiłam do końca roku (czyli do czwartku, gwoli ścisłości :D) utrzymać nastrój stricte świąteczny, a zarazem nieco mniej książkowy. Aż szkoda patrzeć na kończący się okres Bożego Narodzenia, który poprzedzony długimi przygotowaniami, zakończył się po kilku dniach. Przecież to taki piękny czas! Zatem do książek: recenzji, TAGów, stosików, wrócę od razu po Nowym Roku - z nowymi postanowieniami, wyzwaniami, planami. A tymczasem spróbujmy jeszcze te kilka dni przeżyć nieco bardziej klimatycznie, świątecznie. 

W dzisiejszej Nutce, przygotowałam dla Was 10 POLSKICH utworów (kolejność przypadkowa), które nie są kolędami, powstały stosunkowo niedawno (głównie w tym lub zeszłym roku), a w naprawdę różny sposób nawiązują w tekstach i melodii do przeżywania tychże szczególnych, grudniowych dni. Dodam, że każda mi się podoba i chętnie podsłuchiwałam je między sprzątaniem pokoju, dekorowaniem go bądź pisaniem postów na bloga. Zachęcam do sprawdzenia swojej opinii na ich temat! 

Projekt Jak Marzenie - Magiczny Czas

Blue Cafe - Święta W Nas

TABB & Sound'N'Grace - Święta Będą Cały Rok

Kacper Gołda - Magia Świąt

21 Allstars - Kocham Te Święta

DeSu - Kto wie czy za rogiem

Studio Accantus - Wszystko czego pragnę to ty

Magda Femme - W święta tracę głowę

Anna Wyszkoni - Od Nieba do Nieba

 Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Szatan - To była noc

***

Zadanie dla Was: wybierzcie spośród powyższych piosenek jedną, która spodobała Wam się najbardziej!


Znaliście wcześniej niektóre z tych melodii? A może macie innych faworytów w kategorii "Ukochane, polskie utwory świąteczne"? Piszcie! :)