Przepraszam za drobne opóźnienia, ale... natłok obowiązków... sami rozumiecie. :c

niedziela, 27 grudnia 2015

Ozdabiamy choinkę TAG

Witajcie!

Długi czas zastanawiałam się nad TAGiem świątecznym, gdyż chciałam wprowadzić do blogosfery w to Boże Narodzenie coś swojego. Tym sposobem, powstał pomysł na TAG "Ubieramy choinkę". Zdaję sobie sprawę z faktu, iż bliżej już do końca świąt niż ich początku, ale przecież choinki można trzymać w domu jeszcze długo po Nowym Roku, zatem.. czemu nie możemy ozdobić naszej, blogowej chociażby dzisiaj? :)
Zasady są bardzo proste, nieco podobne do tych wykorzystywanych w innych zabawach, więc mam nadzieję, że szybko załapiecie na czym rzecz polega i z przyjemnością weźmiecie udział!

Zasady:
1. Wybieramy 8 książek, które posłużą nam jako źródło dekoracji choinkowych oraz postaci.
2. Grupujemy je według kategorii:
 1 osoba do pomocy przy ozdabianiu
 3 ozdoby na choinkę
 ozdoba na czubek choinki
 3 prezenty pod choinką
3. Otwieramy poszczególne książki na pierwszej lepszej stronie i odczytując tekst od góry (od lewej strony dodam :D) szukamy pierwszej nazwy rzeczy bądź imienia/nazwiska bohatera. Tym oto sposobem zyskujemy obiekt do powyższych kategorii.
Jeśli nie do końca rozumiecie o co chodzi, zaprezentowanie TAGu "w praktyce" da Wam zapewne lepszy obraz.
Zatem.. zaczynajmy!

1 osoba do pomocy przy ozdabianiu
Zgadzam się! Zdecydowanie jestem na tak! Już widzę oczami wyobraźni jak Maxon niesie idąc chodnikiem, jedyną w swoim rodzaju choinkę, która lada moment stanie u mnie w domu na honorowym miejscu. 
3 ozdoby na choinkę
Pozwoliłam zaznaczyć sobie oba przedmioty, gdyż to prawdziwy ewenement, iż trafiłam na dwa słowa będące nazwami rzeczy jako pierwsze na stronie + jeszcze koło siebie. Zatem pierwszymi przedmiotami, które zawisną na choince będą książki oraz widelec. Książki - sprawa oczywista, symbol mojej miłości do czytania. Widelec to z kolei przejaw drugiego, bardzo chętnie uskutecznianego zajęcia: jedzenia!
I wbrew pozorom strona nie pochodzi z "Harry'ego Pottera"! Kamień filozoficzny umieszczę na drzewku jako.. hm.. dajmy na to, cząstka fantastyki, która należy do miłowanych przeze mnie gatunków literackich. 
Ostatnią choinkową ozdobą będą... drzwi. No cóż, taki los. Najbardziej martwi mnie jednak fakt, jak one do licha, zmieszczą się na drobnej i kruchej roślince? Ale żyjmy w przekonaniu, iż będą to raczej drzwiczki do Krainy Czarów, te najmniejsze z najmniejszych. Kto wie, może któregoś dnia wyskoczy z nich biały królik z zegarkiem? ( ^^)

1 ozdoba na czubek choinki
O! Bałam się, że na szczycie choinki wyląduje coś absurdalnego, niedorzecznego, coś, co nigdy tam by się w rzeczywistości nie znalazło. A tutaj, proszę! Przecież ołówek to podstawowy ekwipunek każdego, szanującego się człowieka, który z chęcią wzbogaca się w nową wiedzę! Zatem z czystym sumieniem, mogę zatwierdzić jego obecność na czubku drzewka. 

3 prezenty pod choinkę
Co prawda, w dzieciństwie zawsze pragnęłam zostać księżniczką, ale skoro Mikołaj daje zbroję, najwyraźniej czas zmienić profesję. 
Cóż za ironia losu! Żeby udało mi się trafić pod choinką na sanie, chociaż za oknem ani jednego płatka śniegu. Dorzuciłby kto bilet do Narnii (lub chociaż jakąś starą szafę z naftaliną :C), to chociaż bym skorzystała z prezentu.
I już nie zgłaszam żadnych sprzeciwów! Za te pół miliona dolarów kupię sobie i naśnieżarkę, i górkę, i w ogóle cały Giewont, aby spokojnie pozjeżdżać na sankach. Powinno mi dodatkowo wystarczyć na stosik książek wysokości owego szczytu.


Nominuję:
  1. Alicję w Krainie Książek z bloga Alicja w Krainie Ksiazek
  2. Czytam Oglądam Recenzuję z bloga Czytam Oglądam Recenzuję
  3. Laylę z bloga In my different world
  4. Books World z bloga Books World
  5. Idalię z bloga Koło Anonimowych Książkoholiczek
  6. KittyAillę z bloga Biblioteczka ciekawych książek
  7. Martę z bloga Find The Soul
  8. Alex z bloga Książkownia
  9. Aoi Akuma z bloga Bo kocham czytać!
  10. CIEBIE!


***


Moja choinka do tradycyjnych nie należy, ale schematy należy przecież przełamywać, prawda? (:D)

Zapraszam wszystkich do udziału w zabawie - jeśli wykonacie TAG na swoim blogu, wklejcie do niego link w komentarzu, a z przyjemnością wejdę oraz skomentuję. Zachęcam!

A jak tam Wasze choinki? Przystrojone? Pachnące? Błyszczące? Świecące? Piszcie! :)