Przepraszam za drobne opóźnienia, ale... natłok obowiązków... sami rozumiecie. :c

sobota, 19 grudnia 2015

Gotowi na święta #5: Prezenty rodzinne

Witajcie!

Były prezenty dla mamy, były dla taty. Dzisiaj przyszła pora na upominki wspólne, czyli dla całej rodziny. Często taka forma podarunku, nawet jeśli dotychczas niepraktykowana, zachęci do spędzenia kilku chwil razem, zainspiruje do wykorzystania wolnego czasu w nieco inny sposób niż zazwyczaj. Warto spróbować!


Wspólne
● Zestaw filmów na DVD - najpowszechniejszy sposób na wspólne spędzanie czasu - telewizja. Gdy każdy członek rodziny wraca zmęczony z pracy/szkoły, nie ma na nic siły, wystarczy, że jedna osoba włączy film, a pozostali usadowią się wygodnie na kanapie. Dwie godziny razem, a nie wymaga to ani wysiłku, ani pomysłu. Zatem warto zaopatrzyć się w zestaw dobrych filmów: czy to kupowanych jako jeden pakiet np. kilka sezonów serialu, czy to po prostu: kilka oddzielnych ekranizacji. Póki zostało jeszcze trochę czasu, zachęcam do poobserwowania stron internetowych takich jak Empik bądź Matras, gdyż da się spotkać naprawdę ciekawe promocje na filmy, dajmy na to po 10zł.

(Oba zestawy: Empik; Minionki - 38,99zł, Sherlock - 37,99zł)

● Album z rodzinnymi zdjęciami - Idealna pamiątka, której nawet komputerowe foldery ze zdjęciami nie przebiją. Sama uwielbiam oglądać albumy ze zdjęciami z dzieciństwa, gdy miałam kilka lat: wspominać wesołe chwile, oglądać, jak zmieniłam się ja oraz moja rodzina. Warto budować taką rodzinną kronikę na papierze, zwłaszcza, że nie jest to bardzo kosztowna sprawa. Wystarczy przecież album i mnóstwo zdjęć. A zamawiając je hurtowo, prezent nie powinien wyjść drogi. Biorąc pod uwagę bezcenne wspomnienia ujęte na fotografiach.. :)

(W kropki: Saturn - 9,99zł, mapa świata: MediaMarkt - 6,99zł)

● Fotoobraz - alternatywa dla albumu, do powieszenia w sypialni rodziców, salonie bądź jadalni. Podobnie jak powyższa propozycja, przywoła wiele wspaniałych momentów, a i stanowić będzie piękną ozdobę wnętrza. Zawsze można też zamówić obraz z własnym zdjęciem i podarować rodzicom, jako najpiękniejszy prezent, jaki kiedykolwiek przyszło im dostać ;)

(Fotoobraz: EmpikFoto - 36,90zł)

● Fotokalendarz - jeszcze jedna opcja z kategorii "foto". Aby się nie powtarzać, dodam tylko, iż ten podarunek został już przeze mnie sprawdzony i naprawdę robi swoje: zachwyt w oczach obdarowywanego wart jest tych dwudziestu paru złotych. Zwłaszcza, że później przez cały rok podziwiamy zdjęcia niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju.

(Fotokalendarz: EmpikFoto - 25,90zł)

● Kapcie - prezent praktyczny, ale i z nutą poczucia humoru. Można wybrać gotowy komplet ciapów zapakowany w ozdobne opakowanie, a można też nieco bardziej się pomęczyć i zebrać własny zestaw, spersonalizowany, tak, by każdy członek rodziny dostał domowe buty dostosowane do jego preferencji, zainteresowań. Na przykład: mamie kupić w wyszywane róże, tacie kapcie-łapy, a siostrze różowe króliczki. Co Wy na to?
(Śpiący miś: Deichmann - 49zł, z kurczakiem: Soxo - 14,99zł)

● Gry planszowe - wyjście bardziej kreatywne od filmów, ale również zapewniające mnóstwo rozrywki, zwłaszcza w pochmurne popołudnia i mroźne wieczory. Ponadto, gry planszowe mają to do siebie, iż na rynku można spotkać najróżniejsze rodzaje, typy: nawiązujące do filmowych/książkowych tytułów, dla dzieci, logiczne, rodzinne, imprezowe, karciane. Wystarczy poszperać wśród blogów i stron z recenzjami bądź pooglądać filmiki z ocenami wybranych planszówek.

Polecam następujące strony:
A także następujące gry:


● Zestaw puzzli - wydawać by się mogło, iż nie jest to za ciekawa forma spędzania czasu. I faktycznie, niecierpliwi szybko mogą się zanudzić, aczkolwiek ci wytrwalsi z pewnością nie pogardzą, dajmy na to, 2000 puzzelków, układających się w obraz "Czarny kwadrat na białym tle". Oczywiście, znajdzie się i wersja dla amatorów: 500 lub 1000 puzzli bądź mniej.. monokolorystyczny krajobraz.

(Domek: TaniePuzzle - 49,99zł, Minionek: Empik - 20,99zł)


● Akcesoria sportowe - i na koniec, dla rodzin, które oglądanie telewizji odbierają jako torturę. Kto powiedział, że dobrym prezentem nie będzie zestaw gadżetów do uprawiania różnorakich dyscyplin sportu? Rzecz jasna, nie musimy decydować się na najbardziej powszechne akcesoria jak piłki do siatkówki bądź kosza. Możemy zakupić do domu np.:
→rakietki do gry w tenisa lub badmintona
→komplet rękawiczek i bidonów rowerowych
→zestaw do nurkowania
→piłki do aerobiku
→hula hoopy, skakanki
Warto zaryzykować takim podarunkiem nawet dla nie do końca zaaferowanych gimnastyką. Kto wie, czy otrzymany sprzęt nie zachęci ich do podjęcia aktywności ruchowej?

(Oba: Decathlon; piłka - 19,99zł, rakietka - 12,99zł)***

A Wy kupujecie prezenty dla całej rodziny czy może wolicie jednak każdego obdarować upominkiem oddzielnie? Piszcie! :)