Przepraszam za drobne opóźnienia, ale... natłok obowiązków... sami rozumiecie. :c

sobota, 12 grudnia 2015

Nutka świąt #1: 18 najlepszych piosenek z bajek

Witajcie!

Co prawda, czasu do Gwiazdki jeszcze zostało sporo. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie aby rozpocząć odtwarzanie naszych ukochanych, świątecznych przebojów. (Nie, wcale nie musi to być wyłącznie "Last Christmas" :D).
W dzisiejszym poście, chciałabym zaprezentować Wam 18 piosenek z animowanych filmów, bajek oraz kreskówek, które z ogromną przyjemnością oglądałam w dzieciństwie, jak również, do których powracam z miłą chęcią nawet teraz. Bo przecież:
 Jaki czas będzie lepszy na wspomnienia od świąt Bożego Narodzenia? :)

Aby nieco urozmaicić tego posta, postanowiłam opatrzyć go w krótki quiz: 5 pytań odnośnie do filmów, z których pochodzi część zaprezentowanych melodii. Jeśli macie ochotę, możecie udzielić na nie odpowiedzi w komentarzu lub po prostu ocenić, ile pamiętacie z dzieciństwa. Zachęcam! 


***

Wśród poniższych klipów, znajdziecie utwory z takich filmów jak:

Rudolf czerwononosy Renifer - Klasyk wśród klasyków. Od razu przychodzi mi na myśl zniszczone opakowanie po płycie DVD, co roku lądującej w odtwarzaczu podczas ubierania choinki. A kto pamięta, że stworzono drugą część tej animacji? Wątek kryminalny, czarne charaktery.. to dopiero były emocje!
  • Jak brzmi tytuł DRUGIEJ części przygód Rudolfa? Fineasz i Ferb - Kresówka, która jak żadna inna kojarzy mi się z kanałem Disney Channel. Może nie należała do moich ulubionych, ale zawsze chętnie jadłam przy niej obiad lub odpoczywałam po szkole. Serialowe piosenki poniżej pochodzą głównie (albo i w całości o:) z jednego, świątecznego odcinka.
  • Jak nazywała się siostra Fineasza? A jak przeciwnik Pepe Dziobaka? Express Polarny - Co prawda, ten film odkryłam nie tak dawno jak pozostałe z listy, ale nie zmienia to faktu, iż naprawdę mi się podoba. I ze względu na nieco odmienny od standardowych bajek, rodzaj animacji, ale i dzięki klimatycznej, świątecznej fabule oraz atmosferze. 
  • Gdzie jechał tytułowy Express Polarny?

Barbie w Wigilijnej Opowieści oraz Barbie: Idealne święta - chociaż nie byłam zagorzałą fanką Barbie pod względem lalek i innych gadżetów, produkcje filmowe z jej udziałem, wspominam naprawdę przyjemnie. Zwłaszcza te z lat wcześniejszych: Barbie jako Roszpunka, Barbie i 12 tańczących księżniczek bądź Barbie i Magia Pegaza. W gwiazdkowym klimacie powstały właśnie Opowieść Wigilijna oraz Idealne święta - na dwa, po-wigilijne wieczory jak znalazł.
  • Jest jeszcze jeden film z Barbie w roli głównej, który nawiązuje do świąt Bożego Narodzenia: jak brzmi jego tytuł?  (W ramach ciekawostki, podpowiem, iż to pierwsza ekranizacja przygód lalki wykonana techniką komputerową ^^).


Renifer Niko ratuje brata - przyznam się szczerze, iż tej bajki nie oglądałam, gdyż do kin trafiła dopiero kilka lat temu. Ale piosenka promująca tę animację naprawdę jest godna uwagi, szczególnie dzięki wesołej, zimowej atmosferze. Zatem nie mogło jej tu zabraknąć.
  • Która to część losów renifera Nika i w którym roku weszła na duży ekran? 

***
Po sprawdzeniu Waszej wiedzy, przechodzimy do piosenek! 

Rudolf czerwononosy Renifer - Rudolph The Red Nosed Reindeer

Express Polarny - When Christmas Comes to Town

Fineasz i Ferb - The Twelve Days of Christmas

Fineasz i Ferb - We Wish You a Merry Christmas

Fineasz i Ferb - Let it Snow, Let it Snow, Let it Snow 

Fineasz i Ferb - What Does He Want

Księżniczki Disneya - Have a Holly Jolly Christmas

Disney Merry Christmas - Walking In A Winter Wonderland 

Disney Merry Christmas - Sleigh Ride

Disney Merry Christmas - Jingle bells

Barbie w Wigilijnej Opowieści - Deck The Halls

Barbie w Wigilijnej Opowieści - Joy to the World

Barbie w Wigilijnej Opowieści - O, Christmas Tree

Barbie: Idealne święta - The Wish I Wish Tonight (Jennifer Waris) 

Barbie: Idealne święta - Wrap it Up, Stack it Up

Barbie: Idealne święta - Deck the Halls

Barbie: Idealne święta - A Perfect Christmas 

Renifer Niko ratuje brata - Nosem buch w biały puch

***

Wyzwanie dla Was: spróbujcie spośród tych utworów, wybrać 3 i uszeregować je w kolejności od najlepszego. Jestem ciekawa Waszego zdania na ich temat. 

A możecie macie inne świąteczne przeboje z bajek, których słuchacie w grudniu na okrągło? Pochwalcie się tytułami!