Przepraszam za drobne opóźnienia, ale... natłok obowiązków... sami rozumiecie. :c

czwartek, 20 sierpnia 2015

Literackie miasteczko TAG

Witajcie!
W ten piękny, słoneczny dzień znów coś nowego. A konkretniej nowy TAG. (Mam taką nadzieję :s). TAG o jakże wdzięcznej i oryginalnej nazwie: literackie miasteczko. Jak się domyślacie, moim zadaniem (a później i Waszym: spokojnie Was też to nie ominie C:) będzie stworzenie w poście schematu miasteczka zapełnionego postaciami z naszych ulubionych książek. Zaplanowałam 10 miejsc. Do nich należy dopasować bohaterów, którzy naszym zdaniem pasowaliby do tych budynków. A więc: zaczynajmy!
Ratusz
Ktoś kto panuje.. najlepiej sprawiedliwie.. hm.. O! A może by tak osadzić w roli burmistrza Maxona z Selekcji? Kto jak kto, ale on objąłby rządy w miasteczku bez najmniejszego problemu, a i z nim na czele, miejscowość pociągnęłaby długo.

Sklep
Nie wiem skąd wzięło mi się to skojarzenie, ale do prowadzenia sklepu pasowałby mi Olivander z Harry'ego Pottera i Kamienia Filozoficznego. Bez bicia się przyznam, iż książek jeszcze nie czytałam (obiecuję nadrobić :|), ale po obejrzeniu filmu czuję, że odnalazłby się za kasą w sam raz.

Zoo
Tu z kolei nadałaby się postać lubiąca zwierzęta i znająca się na nich.. Co powiecie na Seana Kendricka z Wyścigu śmierci? Doświadczony, znający się na swoim fachu.. A skoro okiełznał tyle koni wodnych to i z innymi bestiami dałby sobie radę.

Klub
O! W klubie od początku widziałabym Isabel z Darów Anioła. Odważna, niebezpieczna idealnie dopasowałaby się do mrocznego otoczenia, a i dyskotekowy parkiet zwojowałaby raz dwa. Pomijając fakt, iż w książce także poznajemy ją właśnie w klubie Pandemonium.

Kawiarnia
Jakie kwalifikacje należy mieć do pracy w kawiarni? Na pewno przydałby się ktoś otwarty, uśmiechnięty i gotowy do rozmowy z ludźmi. W sumie można by nadać też lokalowi lekkiego klimatu i osadzić w nim braci Rajaram: Rena i Kishana z Klątwy tygrysa. Indyjski chai? Czemu nie!

Szkoła
Nauczycielem w mojej szkółce zostanie Halt ze Zwiadowców. Któż poradziłby sobie z chmarą rozbrykanych dzieciaków lepiej od niego? Coś czuję, że dysponowałabym całkiem niezłym oddziałem tajniaków!

Muzeum
Historyczne eksponaty wymagają odpowiedniego pilnowania i opieki, tak więc Strażnicy Veridianu, a zwłaszcza tak umiejętni jak Ethan chyba podołaliby zadaniu, prawda? A wypracowana cierpliwość i determinacja pozwoliłyby wytrwać na stanowisku dłużące się godziny.

Szpital
Który punkt opieki medycznej obyłby się bez Carlisle'a z Sagi Zmierzch? Tak przystojnemu, a zarazem wprawionemu lekarzowi dałabym się bez wahania choćby pokroić.

Bank
Żeby bank funkcjonował sprawnie przydałby się pracownik obyty z pieniędzmi, czyli postać pokroju Harrisa Sinclaira z Byliśmy Łgarzami. Może akurat nauczyłby mieszkańców dorobienia się majątku jakim sam dysponuje?

Księgarnia
Wisienka na torcie, czyli raj dla każdego mola książkowego. Takiego miejsca nie można powierzyć byle komu, o nie! W takim razie księgarnię osaczę ja, z przyjemnością zamieszkując sąsiedztwo mych faworytów ze stron powieści ^^

Autobus czyli kierowcy do kolejnych miasteczek
Niezależnie od umiejętności prowadzenia pojazdów ( ;) ), do zabawy zapraszam:
  1. Julię Alaskę z Bukowych opowieści
  2. KittyAillę z Biblioteczki ciekawych książek
  3. Weronikę z Ronie Books
  4. Opinium Kosa z Opinium Kosa
  5. Tetianę z ♥ Books World ♥
  6. Meredith ze Strefy czytania
  7. Szeherezadę z Niczym Szeherezada
  8. xBlackVeilBridesx z Wyspy książek
  9. Paty z Truskawkowego bloga książkowego
  10. Rowenę Ravenclaw z Krainy książek
(kolejność przypadkowa, dobór odrobinkę losowy c:)

Życzę wesołego kombinowania z pytaniami! A jeśli ktoś spoza listy miałby ochotę również wykonać TAG to gorąco zapraszam, chętnie zajrzę na post z nim po podlinkowaniu mi w komentarzu :)

(Na 3 najbliższe dni - do soboty - zniknę z blogosfery, więc jeśli macie jakieś sprawy, zapraszam do skorzystania z maila, którego postaram się sprawdzać. Przepraszam za leciutką niedogodność i brak kolejnych postów, ale moje piątkowe urodzinki pragnę świętować bez komputera, tak dla odmiany ^^)