Przepraszam za drobne opóźnienia, ale... natłok obowiązków... sami rozumiecie. :c

poniedziałek, 17 sierpnia 2015

Stosik lipcowo-sierpniowy

Witajcie!

Dawno hauli nie było, więc przyszła pora się z jakimś zmierzyć. W wakacje przybyło do mnie sporo książek i choć stosik nie jest do końca aktualny, gdyż w lektury wzbogacam się na bieżąco, to będzie to co udało mi się obfotografować tydzień czy dwa temu. A jest tego hm..  16 tytułów, czyli w czym przebierać mamy. Czas rozebrać górę na grzbieciki pierwsze ^^


Tak właśnie prezentuje się stosik. Jak dla mnie jest to sporo tytułów (zwłaszcza, że nie wyrabiam z czytaniem oraz mieszczeniem ich :C), ale wydaje mi się, że wszystkie.. tak, wszystkie, wzięte są z wyprzedaży, więc cenami wyjątkowo także chętnie się pochwalę. Postaram się również pisać miejsce zakupienia pozycji, aby, w miarę możliwości, dać Wam również szansę zapoznania się atrakcyjną ofertą księgarni i dyskontów. Zapraszam do przeglądania!


Kat Falls - Podwodny świat. Mroczny dar (Kieszonkowe recenzje) - Przeczytana. Zrecenzowana. Podwodna fantastyka. Zakupiona w stacjonarnej taniej książce za około 3zł. Lekka, odpowiednia na wakacje, tak więc, póki jeszcze trwają, chętnie zaopatrzę się w drugi tom. 

Marcus Sedgwick - Pocałunek śmierci - Przeczytana. Niezrecenzowana. Wenecka tajemnica z nutką fantastyki. Także z taniej książki, za hm.. 4zł? Tak, lubię oszczędzać. Ale jeśli oznacza to kupienie większej ilości książek, dlaczego nie? Może lektura niezbyt wysokich lotów, ale podobnie jak powyższa pozycja, na czasoumilacz nadaje się bardzo dobrze.

Holly Bourne - Przeznaczeni (Recenzja) - Przeczytana. Zrecenzowana. Zakup ze Świata Książki za 9,99. Romans jakich dużo, w złym tego określenia znaczeniu. Nie warto, chyba, że dla fana schematycznych, młodzieżowych miłostek.

Colleen Hoover - Pułapka uczuć (Recenzja) - Przeczytana. Zrecenzowana. Również pochodząca ze Świata Książki powieść romantyczna za 10zł. Tym razem jednak zaskakująca naturalnością języka autorki, a także dobrze wykorzystanym pomysłem. Plusik. 

Salla Simukka - Czerwone jak krew - NieprzeczytanaNiezrecenzowana. I znów (powiem od razu, że podobnie jak kolejna część poniżej) Świat Książki za 10zł. (Ach, były promocje ^^). Sporo się osłyszałam o serii Simukki, więc postanowiłam sama zakosztować tego północnego kryminału. A nuż zagości na mojej półce jako kawałek wartego uwagi tekstu..

Salla Simukka - Białe jak śnieg - NieprzeczytanaNiezrecenzowana. Drugi tom powyższej trylogii o nieco ładniejszej okładce. Co prawda, wolę, gdy książki, zwłaszcza wchodzące w skład cyklu, są nieco grubsze, ale może w tym wypadku nie zawadza to w lekturze..Michelle Paver - Bogowie i wojownicy PrzeczytanaNiezrecenzowana. Także 10zł wydane w Świecie Książki. Fantastyka z czasów starożytnych. Niestety, dla nieco młodszych czytelników ode mnie, ciągnąca się niemiłosiernie, ale w końcowym rozrachunku: całkiem przyjemna lekturka.

Tamora Pierce - Krąg Magii. Księga Sandry NieprzeczytanaNiezrecenzowana. Pozycja psująca szyki na mej półce nieco mniejszym formatem. Zakup z.. oczywiście, Świata Książki, z tą różnicą, że za niecałe 3zł. Nie mam jeszcze pojęcia o czym jest, spodziewam się standardowej powieście fantasy. A nuż okaże się czytelniczą perełką!

Niania. Pamiętnik Frani Maj NieprzeczytanaNiezrecenzowana. Zamówiona tam, gdzie powyższe tytuły, głównie z sentymentu wywołanego przez serial oglądany przeze mnie kilka lat temu z ogromną przyjemnością. A i 4zł nie jest aż takim majątkiem, aby sobie książeczki nie kupić. Raz sobie lodów nie kupię, to i z korzyścią dla mnie będzie ( :D ).

Alexandra Adornetto - Blask NieprzeczytanaNiezrecenzowana. Nawet nie wiecie, jaka radość zagościła w moim sercu, gdy wyciągnęłam tę pozycję z odmętów tekturowego pudełka. Właśnie przez nią, moje zamówienie zostało opóźnione o półtora tygodnia. Właśnie ją próbowałam, bez skutku, zamówić mniej więcej 3 razy na różnych stronach, ale ona pozostawała niedostępna. Ale mam, mam, a wykosztowałam się 8 złotych! Piękna okładka, ponad 500 stron, anioły.. czegóż chcieć więcej? ^^

DannyWhite - Jennifer, Liam i Josh - NieprzeczytanaNiezrecenzowana. Postanowiłam, w ramach zbliżającej się premiery ostatniej części ekranizacji Igrzysk śmierci, wzbogacić się o tę nieautoryzowaną biografię, chcąc pogłębić moją wiedzę o aktorach odgrywających główne role filmów. Miejmy nadzieję, że poświęcone 5zł zaowocuje sporą ilością ciekawych faktów z ich życia, a przede wszystkim: dobrze spędzonym czasem podczas lektury. A w środku są też fotosy! ^^

Malcom Rose - Ślady. Zaginiony pocisk PrzeczytanaNiezrecenzowana. Mini-odkrycie wakacji. Jedno z dwóch. Kryminał science-fiction o nastoletnim detektywie. Pierwszy raz w życiu zdecydowałam się na zakup drugiego tomu serii bez posiadania i znajomości pierwszego. Trzeba przełamywać uprzedzenia. (:| ). 2,5 złotego jednak nie poszło na marne, gdyż tomy najwyraźniej zbyt powiązane ze sobą nie są, a ja mogłam na kilka porządnych godzin zagłębić się w zagadkowym zabójstwie.Michael Crichton - Park Jurajski - NieprzeczytanaNiezrecenzowana. Bodajże najdroższy zakup ze stosika, bowiem 26zł piechotą nie chodzi. Ale cena zawsze lepsza od okładkowej czterdziestki. Biedronka potrafi przyciągnąć moli książkowych! Miałam sporą chętkę na tę powieść, zwłaszcza po obejrzeniu Jurrasic World, czyli którejś tam z rzędu, kontynuacji przygody z dinozaurami. Film podobał mi się średnio.. albo raczej wcale, ale słyszałam, iż książkowy tom pierwszej części wypada o niebo lepiej. Całe szczęście!

Maggie Stievfater - Wyścig śmierci (Recenzja) PrzeczytanaZrecenzowana. I wracamy do ostatniego już tytułu z zamówienia ze Świata Książki. Także za przysłowiową dyszkę. Pomysłowe fantasy z nutką świeżości. (Fakt, sporo fantastyki przewija się w tym poście, ale nic nie poradzę, może mi wybaczycie. :S ). Nieco grubsza, ale na pewno nie odstrasza: zwłaszcza, gdy zasmakuje się stylu pisania Maggie Stievfater.

Marcin Mortka - Dom pod Pękniętym Niebem PrzeczytanaNiezrecenzowana. I oto drugie, całkowite odkrycie tych wakacji! Seria pod Pękniętym Niebem zaskarbiła sobie moje serduszko w całości. Zaczynało się nijako, a wyszło znakomicie. Wciągająca, pochłaniająca, a i dająca się pochłonąć. Połączenie Jutra, Gone'a, a i z elementami czegoś nowego. I to jeszcze polskiego autora! Nic tylko chwalić!

Marcin Mortka - Droga pod Pękniętym Niebem PrzeczytanaNiezrecenzowana. Oczywiście musiałam wzbogacić się od razu w drugi tom, zwłaszcza, iż oba były do nabycia w Biedronce, każdy za 13zł! Przepięknie wydane, w oryginalnej szacie graficznej, ze skrzydełkami, i ilustracjami, i wszystkim. Tościk z nutellą, tak pysznie!


I tym sposobem, proszę Państwa, kończymy dzisiejszy stosik. Postaram się, aby do końca sierpnia pojawił się jeszcze jeden, z nowymi, książkowymi nabytkami, gdyż takowe już zdążyły się pojawić. (Co zrobić, no co zrobić? c:). 

Piszcie, które tytuły czytaliście, które chcielibyście przeczytać, a których na pewno nie przeczytacie. Czekam! :)