Przepraszam za drobne opóźnienia, ale... natłok obowiązków... sami rozumiecie. :c

piątek, 8 maja 2015

TAG #6 - Liebster Blog Award

Najbliższa recenzja pojawi się..  jak się sprężę, w tym tygodniu (niedziela), a jeśli dopadnie mnie okrutne lenistwo (a to bardzo prawdopodobna wersja..), oczekujcie czegoś w przyszłym tygodniu, tak już na 100%. (No, chyba, że spadnie na mnie Słońce, ale wtedy i Wy mielibyście większe problemy niż brak prostu na moim blogu, więc kłopot z głowy :D). W każdym razie.. mam nadzieję, że zadowoli Was standardowy TAG. -> Dziękuję za nominację Julce z Karmelowych Czytadeł - ratujesz mojego bloga przed utratą czytelników :)

1.Dlaczego zaczęłaś pisać bloga?
Szczerze powiedziawszy, blogów miałam już mnóstwo - pierwszy powstał w wieku ok. 9-10 lat. (Nie zdradzając obecnej liczby lat, trochę czasu już minęło..). Zawsze jednak towarzyszyły mi problemy z systematycznością, wstawianiem postów, długofalowym prowadzeniem. Najczęściej moja bloggerska przygoda kończyła się po tygodniu, w wyjątkowych wyjątkach po kilku. Długo szukałam też tematyki, w której miałabym dużo do powiedzenia, by blog przyciągnął jednak, choć niewielką grupę czytelników. Pomysł z recenzjami książek okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż bardzo szybko się w tym odnalazłam. Liczę, że nie jest to przelotny związek i jeszcze trochę tu pomieszkam.

2.Ulubiony film?
Wydaje mi się, że gdzieś już kiedyś, ktoś coś, to pytanie zadawał. I moja odpowiedź ciągle brzmi: nie wiem. Nie mam ulubionego filmu. Trudno jest mi nawet podać ot tak 30 filmów, które oglądałam, gdyż zdecydowanie bardziej preferuję książki. Ponadto, mam mało czasu na telewizję, więc pozostałe wolne chwile wolę poświęcić na pogrążenie się w ciekawej lekturze.

3.Książka,którą według Ciebie musi przeczytać dosłownie każdy?
Dosłownie każdy. To takie mocne słowo. A ja jestem delikatną, ugodową panienką. I nie chcę przymuszać kogoś do robienia czynności, która nie sprawia mu przyjemności. Bo z życia trzeba czerpać radość, wolność, swobodę i niezależność. Z uwagi na to, nie odpowiem na powyższe pytanie. (A tak szczerze to nie wiem, czytajcie co tam sobie chcecie :D)

4.Masz ulubionego autora? Jak tak to jakiego?
Ulubiony autor.. ulubiony.. autor? Rzadko kiedy (w sumie to wcale :D) czytam książki ze względu na autora. Dobierając lekturę kieruję się tematyką, okładką, wyglądem. Fakt, niezbyt to praktyczne, ale taka prawda. Średnio przepadam za praktyczną stroną życia. Za mało na to czasu. 
A wracając do pytania.. każdy tytuł jest dla mnie inną historią, nawet autorstwa tego samego pisarza. Dlatego nie mam tego ulubionego.

5.Ile czasu poświęcasz dla bloga?
Staram się jak najwięcej. (To jest ta dyplomatyczna wersja :|). A mówiąc prawdę, ok. godziny do dwóch co kilka dni. W weekendy bądź w luźniejsze dni, częściej. Ale to logiczne... szkoła, nauka, obowiązki. Dlatego nie zawsze ma się czas. Mogę Wam zagwarantować, iż za to, bardzo często myślę o postach na bloga, o czym napisać, czym zaciekawić. Dlatego proszę, nie czujcie się zaniedbani. I Ty mój blogu też. Jestem z Tobą choćby nie wiem co. Pamiętaj. (:|).

6.Jaką książkę ostatnio przeczytałaś?
Ostatnią był 'Cyrk nocy', teraz jestem w trakcie (opornie, ale zawsze) 'Cesarza' Kapuścińskiego, choć z tego recenzji robić nie będę, bo nie mój gust, a nie lubię pisać ocen książek, które muszę czytać. W przyszłości zabieram się za 'Piratikę' i 'Jedyną'. Ale o tym jeszcze trochę potem będzie.

7.Robisz zdjęcia książką?
Znaczy się.. no.. powiem szczerze.. przykro mi, ale.. nie. Nie posiadłam jeszcze tej umiejętności. Choć, wydaje mi się, że.. trudno jest robić zdjęcia książką. Ani obiektywu, ani wizjera. Nawet na kartę SD miejsca nie ma. Trudna sprawa. Ale podziwiam, za tak niespotykany talent. (:|)

8.Kupujesz czy raczej wypożyczasz książki?
Staram się wypożyczać, choć te nowsze trudno jest dostać w pobliskiej bibliotece. Dlatego, jeżeli któraś ze świeżynek mnie wystarczająco zainteresuje, kupię. Aczkolwiek, prawie całe wakacje zaopatrzam się w 90% w lektury wypożyczane. Czasem nawet przyjemniej, znaleźć jakąś mało znaną perełkę. Tak więc polecam, wybrać się od czasu do czasu, poszperać między regałami, poczuć ten zapach książek..

9.Masz jakiś czytelniczy nawyk? (np.musisz słuchać muzyki podczas czytania)
Słuchać muzyki nie mogę, gdyż muszę mieć jak najcichszą ciszę. Im więcej hałasów wokół mnie, tym trudniej jest mi skupić się na zdaniach i łączeniu ich w sensowną całość. Lubię za to czytać w różnych.. nie do końca zrozumiałych dla przeciętnego ludzia, pozycjach. Np. leżąc na dywanie z nogami opartymi o ścianę czy fotel. Albo pod biurkiem z nogami próbującymi wspiąć się na nie.. Taak. Idźmy dalej. 

10.Czytasz książki w innych językach czy tylko w ojczystym?
Niestety, mój angielski, zwłaszcza biorąc pod uwagę umiejętności praktyczne, jest na poziomie muszki owocówki, dlatego, aby nie psuć sobie humoru, wybieram książki polskie. A z resztą.. nie będę propagować obczyzny, skoro polskie najlepsze. Taka ze mnie patriotka, a co! ( :| )

11. Ebooki czy papierowe książki?
Papierowe, bez dwóch zdań. Pomijając fakt, że nie mam czytnika.. wolę staromodną wersję literatury. 

Tak to wygląda. Lubię odpowiadać na TAGi. Zwłaszcza te oryginalne, nietuzinkowe - dlatego jeżeli nie macie kogo nominować, ja będę chętna. Zawsze. Prawie. Powiedzmy.

Zastanawiam się także nad zrobieniem coś w rodzaju Q&A po Limowemu - zadajecie pytania w komentarzach, a ja odpowiadam na nie w poście. W zależności od ilości, losowałabym spośród wszystkich kilkanaście bądź wybierała te.. oj, co się będę oszukiwać. Jak pojawią się ze trzy pytania będę przeszczęśliwa.
Do przeczytania!