Przepraszam za drobne opóźnienia, ale... natłok obowiązków... sami rozumiecie. :c

środa, 22 kwietnia 2015

TAG #3+4+5 - LBA + Reader Problems

Trzeba nadrobić zaległości. Zostałam nominowana do kilku TAGów, a że nie chcę zlekceważyć docenienia przez inne blogerki, postanowiłam odpowiedzieć na postawione pytania. Z góry przepraszam za ekspresowe odpowiedzi, ale.. nie. Po prostu nie będę się rozpisywać. Nie zmusicie mnie. :|

Liebster Blog Award - Julia z Czytam, oglądam, recenzuję.

1. Wymień swoje 3 ulubione książki.
Głupie pytanie. Każda książka, która ma strony, okładkę i numerki na rogach jest moją ulubioną. (Tak, numerki muszą być. Kropka.). Ale jeśli już muuuszę.. 'Klątwa Tygrysa' Colleen Houck, 'Rywalki' Kiery Cass i... może.. na przykład... 'Złodziejka książek' Markusa Zusaka. Choć gdybyście zapytali mnie dowolnego innego dnia, moja odpowiedź najprawdopodobniej byłaby zupełnie inna. Ale mniejsza.

2. Twój crush?
Teraz zabrzmię zapewne nieprofesjonalnie i w ogóle wyjdę na niedouczoną, ale.. co to jest crush?
Waham się między jakimś rodzajem nadzwyczajnie zwyczajnych adidasów albo rodzajem napoju w KFC. Ciepło czy zimno?

3. Wymień swoje 3 ulubione filmy.
Nie oglądam filmów - tak Wam powiem. Wolę mieć wszystko na papierze. Choć, gdy już coś oglądam, najczęściej poziom takiej ekranizacji znajduje się daleko poniżej zera (czyt. komedie romantyczne/komedie/komedie dramatyczne/KOMEDIE). Ostatnio np. oglądałam 'Podróż na sto stóp' w reż. Lasse Hallstroma - klimatyczny, przyjemny, uroczy. Poleca Limonette. (łapka w górę).
A pozostałe dwa sobie dopowiedzcie sami. I tyle.

4. Wyobraź sobie,że możesz pojechać w dowolne miejsce na świecie. Co wybierasz?
Indie. Albo Chiny. Ewentualnie USA. Lub może Australia. O! Chorwacja. Tak, chciałabym podróżować. Najlepiej żeby tam było ciepło. Choć w sumie.. wystarczy żeby było ciepło.

5. Oglądasz jakieś kanały na YT? Jeśli tak,to jakie?
Nie. Speecyficznie.. nie. To nie to słowo. Jak to się mówi? (5 minut później). O! Sporadycznie. Tak. Więc.. sporadycznie zaglądam na kanały booktuberów - towartoczytac np. I jeszcze gameplaye z simsów. MaryKateAN czy inne w ten deseń.

6. Dostałaś 100 zł,na co je wydasz?
Na książki. Dużo ksiażków. Jedziemy dalej.

7. Co byś zrobiła gdybyś na jeden dzień stała się niewidzialna?
W sumie.. nic. Nie chciałabym być niewidzialna, więc pewnie przesiedziałabym w kącie w domu czekając aż z powrotem będę pochłaniać i odbijać kolory. 

8. Z jakich mediów społecznościowych korzystasz?
Blogger - liczy się? Facebook, ale tylko dla najbliższych, tych, którzy jeszcze mnie lubią i których ja lubię. W sumie niewielkie grono.

9. Masz jakieś plany na wakacje?
Czytać. Codziennie, jak najczęściej i w jak największych ilościach.

10. Jaki jest twój ulubiony serial?
M jak miłość, Barwy szczęścia (ostatnio rzadziej :s), Na dobre i na złe, Ojciec Mateusz, Rodzinka.pl, O mnie się nie martw i ogólnie cała polska ramówka.

11. Jaki jest twój największy talent?
Spanie. Tak. Nikt tak jak ja nie potrafi spać. Jestem w tym mistrzynią. Naprawdę, wierzcie mi.
Ponadto, nie wiem jakim trafem, wyłącznie ja potrafię potknąć się/przewrócić/wywrócić na niewielkim, płaskim odcinku drogi. Zdecydowany talent.

Liebster Blog Award - Mania z Książkowej Manii.

1. Jaki jest Twój ulubiony i znienawidzony przedmiot szkolny?
Wiem, że oryginalna nie będę, ale chyba przerwa. Ewentualnie żółty zakreślacz.

2. Najlepsza książka z przekazem.
Powieść, która najbardziej mnie dotknęła, to 'Oskar i pani Róża'Erica-Emanuela Schmitta. Króciutka, ale naprawdę chwyta za serce.

3. Jaka jest Twoja ulubiona seria książkowa?
Klasycznie, zgodnie z przysłowiem stara miłość nie rdzewieje, Saga Zmierzch. A obecnie jestem zakochana w Rywalkach i Klątwie Tygrysa - taki standard.

4. Jakie są Twoje plany na przyszłość?
Wyspać się. 

5. Na miejscu jakiego książkowego bohatera chciałabyś się znaleźć? Dlaczego?
Na żadnym. Choć nie raz miałam ochotę wykopać Bellę/Kelsey/Americę/Clary/każdą inną bohaterkę z książki romantycznej i wstawić siebie na ich miejsce.. wolę swoje życie. Może brakuje w nim książąt/wampirów/wilkołaków/tygrysów/nefilim/itd. (choć.. nie do końca :D).., ale i tak czuję się szczęśliwa. 

6. Za co lubisz siebie a za co nienawidzisz?
Lubię? Że dobrze się uczę. Jestem jaka jestem i nie ulegam wpływom.. XXI wieku :|
Nie lubię? Że się tyle uczę. I często bywam.. nieogarnięta? Niezorganizowana? 

7. Jakie jest twoje hobby?
Czytanie. Tak, to chyba jest to. Ponadto.. (lokowanie produktu) interesuję się fotografią. Z tego powodu zachęcam do skorzystania z kryptoreklamy i kliknięcia w bannerek po prawej stronie. Photonette. Mój nowy blog ze zdjęciami. Dziękuję za uwagę.

8. Interesujesz się jakimś sportem (niekoniecznie musisz go uprawiać)?
Oj, interesuję to każdym. Ale żadnego nie lubię, nie uprawiam i nie mam zamiaru, bo i tak mnie nie wezmą. Niestety.. co jak co.. ale z żalem muszę przyznać.. że nogi do sportów to ja nie mam.. (:_:)

9. Ulubiona para książkowa :))
Ja + Maxon. Oj, wydaje mi się, że sprawdziłabym się w tej roli.

Reader Problems TAG - Agnieszka z Z pamiętnika mola książkowego.
(Przepraszam za taką dziwną czcionkę.. coś musiało mi się zruszyć :c)

1. Masz 20 tysięcy nieprzeczytanych książek na swoich półkach. Czym kierujesz się przy wyborze tej, którą będziesz czytać w następnej kolejności?
W sumie.. to niczym. Trochę humorem. Trochę obowiązkami, planami (np. gdy mam dużo na głowie sięgam po coś lekkiego, szybkiego).

2. Jesteś w połowie książki, która ci się nie podoba. Odkładasz ją, czy mimo wszystko czytasz dalej?
NIGDY. Nigdy nie przerwę książki w połowie. Takie moje spaczenie czytelnicze. Choćbym musiała przy każdej stronie umierać z nudów, NIE. Choćby czekał na mnie stos najciekawszych pozycji. NIE.

3. Zbliża się koniec roku, a Ty jesteś tak blisko, lecz tak daleko spełnienia swojego postanowienia odnośnie do ilości przeczytanych lektur. Starasz się szybko nadrobić zaległości? Jeśli tak, w jaki sposób?
Wszystkie lektury czytam na bieżąco. I od początku do końca. Przykro mi: kujona poznasz od razu.

4. Okładki książkowej serii, którą kochasz, nie pasują do siebie. Co robisz?
A co mam zrobić? Niestety (póki co), nie mam wpływu na dobór okładki i nie będę składać zażaleń w Biurze Projektów Okładek dla Książek Czytanych Przez Limo. Próbuję to przełknąć i idę dalej.

5.Wszyscy kochają książkę, za którą osobiście nie przepadasz. Z kim podzielisz się swoimi prawdziwymi odczuciami?
Wypłaczę się w pamiętniku, przytulę misia i tak jak w punkcie powyższym - I will survive, I will survivee.

6. Czytając książkę w miejscu publicznym, zbiera ci się na płacz. Co robisz?
Gdy taka sytuacja mi się zdarzy - dam znać. W miejscach czysto publicznych (autobus, park, chodnik) raczej nie czytam. Raczej preferuję zaciszny, domowy kącik.


7.  Właśnie zostaje wydany dalszy ciąg książki, którą pokochałeś. Okazuje się jednak, że wiele rzeczy zdążyłeś już zapomnieć. Czy będziesz chciał przeczytać pierwszy tom jeszcze raz? Nie przeczytasz kontynuacji? Postarasz się znaleźć streszczenie/recenzję na różnych stronach np. lubimyczytać?
Akurat to w moim przypadku dość częste. Mam dobrą pamięć, ale krótkotrwałą. Tak więc, jeśli taka sytuacja miałaby miejsce, czytałabym od początku. (Z resztą, już kilkakrotnie tak robiłam.)

8. Nie chcesz, aby KTOKOLWIEK pożyczał Twoje książki. Co mówisz osobie, która Cię o to prosi?
Faktem jest iż MOJE książki to MOJA własność i nikt inny nie zadba o nie tak dobrze jak ja. Ale jeśli już ktoś poprosi.. to mooogę się tam zgooodzić. Ale jeżeli nie chcę to poprostu otwarcie o tym mówię.

9. W ostatnim miesiącu zabierałeś się za czytanie 5 różnych książek, ale nie udało ci się ich dokończyć. Co robisz, aby przezwyciężyć swój kryzys czytelniczy?
Nigdy nie zabieram się za czytanie 5 książek jednocześnie. (Dobrze zrozumiałam pytanie? o:). Czasem miewam takie kryzysy, ale wtedy po prostu czekam aż przejdą i sięgam po nową lekturę. Nie samym papierem żyje człowiek.

10. Wydanych zostaje mnóstwo nowych książek, które bardzo chcesz przeczytać. Ile z nich naprawdę kupisz?
Tylko te, które będą w promocji (:D). To zależy od moich środków, od czasu i chęci. Najczęsciej tak planuję sobie czytelnicze wydatki, by wszystkie interesujące mnie pozycje, wcześniej czy później, znalazły się u mnie na półce.

11. Jak długo po zakupie książki, którą bardzo chciałeś przeczytać, może ona przeleżeć na twojej półce nietknięta?
Ojj... mam książki, które stoją nietknięte pół roku, rok.. Albo i więcej. Po prostu.. czasem zapominam (taaak  :D), czasem nie mam czasu i zapominam.. no i tak wychodzi. Ale obiecuję Wam tu i teraz: przeczytam. Przeczytam je wszystkie. Kiedyś.

Tak prezentują się trzy TAGi w jednym poście. Bałam się, że wyjdą źle. Wyszły jak zwykle - jeszcze gorzej. Mimo to, dzielcie się w komentarzach Waszymi odpowiedziami/opiniami/innymi takimi. 
Tak, przyrzekam, następny post to już będzie normalna recenzja.