Przepraszam za drobne opóźnienia, ale... natłok obowiązków... sami rozumiecie. :c

środa, 15 kwietnia 2015

#1 Book Haul - Tania książka

Recenzji, zgodnie z zapowiedzią, nie będzie (chyba, że macie ochotę na moją opinię odnośnie do podręcznika od chemii.. bardzo chętnie!), ale na krótką prezentację moich ostatnich zdobyczy mogę sobie chyba pozwolić (Bo kto mi niby zabroni? :|).

W święta.. to był bodajże 5. lub 6. kwietnia, zamówiłam sobie na stronie TaniaKsiążka.pl kilka książek. Maluuutko. No dobra, pięć. Ale.. co jest ogromną, nowo odkrytą przeze mnie zaletą tego dyskontu.. zapłaciłam za nie łącznie ok. 60zł. To tak średnio ok. (w sumie to dokładnie tyle, ale cii).. 12zł za pozycję. Biorąc pod uwagę fakt, iż ich ceny wydawnicze były dwa, trzy albo i więcej razy wyższe.. skorzystałam ze sporej okazji.

Zamówienie szło.. tydzień. Ale.. ale. Najprawdopodobniej wyglądało to tak ze względu na trwające święta, liczne kupowanie książek i promocję - za zapłacenie powyżej 50zł cena przesyłki malała z 8zł do 2/3zł. Może te 6zł majątek nie stanowią, aczkolwiek i tak miałam chrapkę na małe czytelnicze zakupy, a tak przy okazji.. na duże lody zaoszczędziłam. (Brzoskwiniowe lody ^^).

Po tych 7-8 dniach, paczuszka znalazła się w moich rączkach. Jeśli macie zamiar złożyć zamówienie z Taniej Książki - bez obaw. Moje nabytki owinięte były tekturą i folią, zabezpieczone, aż miło.
Wyglądało to tak:


Tutaj już warstwa tekturowa (pod folią):
(a w niej mnóstwo radości ^^)

Skoro już dokopaliśmy się do wnętrza.. Co nieco o zamówionych tytułach. 
Wybrałam 5 książek (jak już wspominałam). Były to:

Jedyna - Kiera Cass (wyd. Jaguar)
Cyrk Nocy - Erin Morgenstern (wyd. Świat Książki) 
Blask - Amy Kathleen Ryan (wyd. Jaguar)
Piratika - Tanith Lee (wyd. Jaguar)
Wróżbiarze - Libba Bray (wyd. MAG)


Blask - kosztował mnie niecałe 5zł, więc niezły deal. Z tego, co wiem (a wiem niewiele), jest to science fiction dla młodzieży.. statki kosmiczne zamieszkiwane przez ludność nieistniejącej już Ziemi, młoda dziewczyna mająca plany i wyobrażenia (taaak..)  i wrogi okręt, który przeprowadza atak na ten pierwszy (:D ). Opis na stronie brzmiał ciekawiej niż to, co przedstawiłam Wam w tej chwili, więc zainteresowanych po prostu skieruję TU

Cyrk nocy - zapłaciłam za niego o ok. 20zł mniej niż wynosiła cena wydawnicza: 8zł--39zł (ok, dobra, 27zł :D). Ta pozycja mnie tak intrygowała, że byłam gotowa zapłacić za nią pełną kwotę, a widząc taką promocję.. no, nie można. Po prostu nie można nie zagarnąć. Póki co, wykonanie tej pozycji jest przepiękne, a jak wypadnie pomysł i fabuła.. niedługo.

Wróżbiarze - ten tytuł także długo chodził mi po głowie. Jak już gdzieś wspominałam, uwielbiam książki +400 (stron), a ta tematyka lat 20., Londyn, fantastyka + kryminał.. Jakby stworzona dla mnie (egocentryków poznasz od razu :|). Także kosztowała ok. 6-7zł. I zanim przejdziemy dalej, tylko nieco pomarudzę: to jedyna pozycja z zamówienia, która przyszła do mnie w stanie gorszym od spodziewanego. Miała zagięty GÓRNY RÓG. Tak. Tak jak słyszycie. RÓG. Nie chcę oczywiście przesadzać, ale nie mogła to być usterka spowodowana podróżą, gdyż książki zastałam naprawdę szczelnie zapakowane. Ale mniejsza o to. (Przejedzie się żelazkiem i po kłopocie ^.^).


Jedyna - nawet nie będę wiele pisać. Trzecia część Selekcji, oczekiwana przeze mnie odkąd skończyłam drugi tom. Najdroższy wybór z zamówienia: 32zł (wzięłam ją dlatego, iż i tak bym nabyła, a skoro już kupowałam inne, a różnica w jej cenie wynosiła ok. 6zł.. to tam na drugie lody będę zawsze mieć ^^). Tak by the way - piękna okładka, chyba najbardziej magiczna z nich wszystkich.

Piratika - Podobnie jak przy 'Blasku' nie wiem praktycznie nic. Ale co tam.. 5zł za książkę mogłabym dać nawet za słownik poprawnej polszczyzny (taki ze mnie humanista, a co!). Czytając opinie (a musicie wiedzieć, że zawsze czytam opinie KAŻDEJ pozycji, której zakup mam w planach), dowiedziałam się o świetnym humorze, zabawnych wydarzeniach i przygodach dotykających główną bohaterkę. Piraci. Może być ciekawa odskocznia, idealnie na ciepły maj. Się zobaczy, czy poczuję ten.. zew morza (:|) Tak prezentuje się moje zamówienie z Taniej Książki. Piszcie, które z powyższych czytaliście, które macie zamiar. A może zamawialiście coś z tej strony? Albo nie i macie jakieś pytania? Polecajcie także inne dyskonty i księgarnie internetowe :)

Ps
Piszcie, którą z powyższych pozycji widzielibyście w kolejnej recenzji ^^