Przepraszam za drobne opóźnienia, ale... natłok obowiązków... sami rozumiecie. :c

środa, 8 kwietnia 2015

Wyzwanie: Chwyć wspomnienie

Dziś, pokrótce pragnę Wam przedstawić nowe wyzwanie, którego postanowiłam się podjąć. Koncepcja jest w 100% moja, aczkolwiek zapewne w podobnej formie taki challenge już gdzieś się pojawił. Więc nie będę kreatywna. Trudno.

Tak prezentuje się tytuł. A co ze sobą niesie? Najkrócej: będę czytać bajki dla dzieci. No, żeby nie okrawać.. literaturę dziecięcą. Wspominać stare, dobre lata (choć nie tak odległe, jak by się mogło wydawać), zagłębiać się w światach ze snów i marzeń.

Pomysł wpadł mi do głowy, gdy usłyszałam o Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci, który miał miejsce równo tydzień temu (2 kwietnia - dla asów matematycznych). Fajna okazja, by zorganizować na blogu coś nowego, dodać oddechu świeżości (tak, wiem, że cały blog jest świeży, ale ta wyszukana metafora zaskutkowała ubogaceniem tekstu :|).

Jak miałoby to wyglądać? Równie banalnie. Co jakiś czas (nie wiem, czy będzie to określony przedział, czy raczej hulaj dusza) zaintryguję Was wybraną przeze mnie książką z kategorii under 12. Postaram się wybierać pozycje ciekawe, takie, z którymi może nawet się nie spotkaliście, a nuż jeszcze sięgnięcie (dzieckiem jest się całe życie!). A 2. dnia każdego miesiąca będę publikować moje wyniki czytelnicze w tym zakresie. Co prawda, nie mam pojęcia, jak to wypali ( i czy w ogóle podołam takiej systematycznej pracy), ale do odważnych świat należy i raz kozie śmierć!

Postaram się odtworzyć dzisiejszy post w jednej z podstron, by był do tego łatwy dostęp. Albo może zrobię jakiś odnośnik do notki.. zobaczymy.

Zapraszam wszystkich do włączania się w wyzwanie 'Chwyć wspomienie' - nie ma ono żadnych dalekosiężnych zasad: po prostu bierzemy lekturę i do dzieła! 

Zachęcajcie innych, chwalcie się swoimi osiągnięciami, przeczytanymi książkami, wstawiajcie linki do recenzji z powieściami dla najmłodszych - choć na chwilę zostawmy dumę, obowiązki oraz problemy dnia codziennego i BAWMY SIĘ, a wiosna przyjdzie nim zdążymy wyjrzeć za okno! (a z nią mnóstwo radości :)).

Na koniec, jako dobrą zapowiedź akcji, zachęcam do obejrzenia filmiku:
(oficjalny teledysk organizacji charytatywnej BBC Children in Need z roku 2009


Ile postaci z ulubionych bajek rozpoznajecie? ;)