Przepraszam za drobne opóźnienia, ale... natłok obowiązków... sami rozumiecie. :c

sobota, 28 marca 2015

Wkrótce, czyli co będę czytać

Żeby zachęcić Was do dalszego czytania bloga, pokrótce opowiem co w niedalekiej przyszłości się na nim pojawi.


Blondynka na Czarnym Lądzie - Beata Pawlikowska - o książce wiem niewiele (poza tym, że opowiada ona o Czarnym Lądzie, czyli Afryce ^^). Zaopatrzyłam się w nią kilka miesięcy temu.. chyba komuś na prezent, ale ostatecznie zachowałam dla siebie, gdyż swego czasu z niezwykłą ciekawością czytałam tytuły podróżnicze. Ta pozycja jest akurat niewielkiego formatu (pewnie wersja pocket, ale nie ma się co dziwić, po cenie, jaką za nią dałam).

Rywalki - Kiera Cass - czyli z pewnością dobrze wszystkim znana pierwsza część serii. Nabyłam ją rok temu w wakacje i w czasie ich trwania przeczytałam tę pozycję, ale z powodu zakupienia niedawno drugiego tomu: Elity, postanowiłam, że odświeżę sobie historię Ami Singer.

Nauka - to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd. - Tomasz Rożek - książka popularnonaukowa.. raczej dla dzieci, aczkolwiek też jestem w trakcie (a raczej byłam, ale w międzyczasie zajęłam się inną książką i o tej zapomniałam) i mimo, iż nieco wyrosłam z kategorii poniżej 10 roku życia to czytanie jej jest póki co niezwykle przyjemne i wciągające. A i wielu rzeczy można się dowiedzieć, bądź odświeżyć swoją dotychczasową wiedzę. 

Piękne istoty - Kami Garcia i Margaret Stohl - młodzieżowe paranormal romance, którego ekranizacja pojawiła się w kinach bodajże w ubiegłym lecie. Pisana z historii chłopaka, któremu śni się tajemnicza dziewczyna i, jak się później okazuje, nowa uczennica jego szkoły. Intrygująca fabuła z tajemnicami i niespodziankami. Również już czytałam, ale dawno, więc, gdy pokończę, co mam pokończyć, z chęcią jeszcze raz zagłębię się w tę książkę. 

Tak prezentują się moje plany czytelnicze na najbliższy czas. Możliwe, że coś tam się pozmienia, w zależności od tego, czy nie zakupię nowych tytułów do mojej biblioteczki (a mam oko na kilka ;)). O wszystkim postaram się Was informować, a w najbliższym czasie powinna pojawić się moja opinia 'Rywalek', dlatego zachęcam do czekania i czytania :)